Zadanie 29. Narysuj kilka trójkątów i przeprowadź dla nich opisany poniżej „dowód zapałkowy” twierdzenia mówiącego, że suma miar kątów w trójkącie jest równa 180º. Będziemy obracać zapałkę o odpowiednie kąty (patrz rys.).- Zapałka jest w pozycji 1.- Po obrocie o kąt zawarty między bokami a i b zapałka jest w pozycji 2.- Po obrocie o kąt zawarty między bokami b i c zapałka jest w pozycji 3.- Po obrocie o kąt zawarty między bokami c i a zapałka jest w pozycji 4.Widać, że łebek zapałki w pozycji 4 i łebek zapałki w pozycji 1 wskazują przeciwne końce odc\inka, a to oznacza, że zapałkę obrócono o 180º.

Matematyka 5 zadanie zadanie 29 strona 170

Rozwiązanie

Dowód zapałkowy to intuicyjny sposób na zobrazowanie, dlaczego suma kątów w trójkącie...

Rozwiązanie zadania w kategorii premium!

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu

Wykup dostęp

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie

Wybierz numer zadania

Wybierz stronę

Strona 170

Zadanie rozwiązane jakiś czas temu

To zadanie pochodzi ze strony 170 podręcznika 'Matematyka 5' z przedmiotu Matematyka i jest zadaniem nr Zadanie 29 rozwiązanym w odpowiedzi.pl. Odpowiedź na to zadanie przygotował Szymon Koremba

To zadanie zostało ocenione na

3.00

Oceń to zadanie

Ocen: Narysuj kilka trójkątów i przeprowadź dla nich opisany poniżej „dowód zapałkowy” twierdzenia mówiącego, że suma miar kątów w trójkącie jest równa 180º. Będziemy obracać zapałkę o odpowiednie kąty (patrz rys.).- Zapałka jest w pozycji 1.- Po obrocie o kąt zawarty między bokami a i b zapałka jest w pozycji 2.- Po obrocie o kąt zawarty między bokami b i c zapałka jest w pozycji 3.- Po obrocie o kąt zawarty między bokami c i a zapałka jest w pozycji 4.Widać, że łebek zapałki w pozycji 4 i łebek zapałki w pozycji 1 wskazują przeciwne końce odc\inka, a to oznacza, że zapałkę obrócono o 180º.

Oceń
Aby, wykupić dostęp do rozwiązania zadaniania o treści 'Narysuj kilka trójkątów i przeprowadź dla nich opisany poniżej „dowód zapałkowy” twierdzenia mówiącego, że suma miar kątów w trójkącie jest równa 180º. Będziemy obracać zapałkę o odpowiednie kąty (patrz rys.).- Zapałka jest w pozycji 1.- Po obrocie o kąt zawarty między bokami a i b zapałka jest w pozycji 2.- Po obrocie o kąt zawarty między bokami b i c zapałka jest w pozycji 3.- Po obrocie o kąt zawarty między bokami c i a zapałka jest w pozycji 4.Widać, że łebek zapałki w pozycji 4 i łebek zapałki w pozycji 1 wskazują przeciwne końce odc\inka, a to oznacza, że zapałkę obrócono o 180º.' przejdź tutaj.
Informacje o książce
Matematyka 5

Matematyka 5

Rok wydania

2018

Wydawnictwo

WSiP

Autorzy

Barbara Dubiecka-Kruk, Piotr Piskorski, Anna Dubiecka, Ewa Malicka

ISBN

978-83-021-7310-3

Rodzaj książki

Podręcznik

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Szymon Koremba

zobacz profil

Nauczyciel matematyki klas 4 - 8 Szkoły podstawowej

Czy wiesz, że?

Szymon Koremba rozwiązała 915 zadań w naszym serwisie